Logowanie
Panel klienta
  •                                         ZEST
    profesjonalnie i komplesowo dla Twojej nieruchomości
  • Dział Techniczny: 787 613 597, Eksploatacja: 696 474 092, Telefon alarmowy: 696-474-129
  • Informacje o trwających konkursach na roboty dla Wspólnot w zakładce Aktualności
Aktualności
Rada Warszawy jeszcze raz musi pochylić się nad uchwałą o podwyżkach opłat za odbiór śmieci.
Powrót do: Strona główna

To oznacza, że nowe stawki wejdą w życie później niż zakładał ratusz.

Ponad miesiąc temu stołeczni samorządowcy zdecydowali o podwyżkach, a władze miasta szacowały, że zaczną pobierać opłaty w nowej wysokości od 1 lutego. Jednak, jak podała we wtorek "Gazeta Stołeczna", Rada Warszawy będzie musiała w najbliższy czwartek jeszcze raz przegłosować uchwałę, bo przepisy zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

- RIO wskazała nam dwa błędy. Jeden dotyczy naliczania stawki karnej za odbiór odpadów nieposegregowanych w nieruchomościach niezamieszkałych. Radni uchwalili dwukrotność opłaty podstawowej, ale w uchwale pojawił się błąd arytmetyczny, to znaczy, została wpisana potrójna stawka - mówi tvnwarszawa.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

- Drugi dotyczy pojemności pojemników powyżej 1100 litrów w nieruchomościach niezamieszkałych. Według RIO, ta pojemność powinna być określona w uchwale w postaci konkretnej liczby, a my zapisaliśmy ogólnie: za każde kolejne 100 litrów - dodaje.

 

Radni będą musieli wprowadzić zmiany w treści uchwały i jeszcze raz ją przegłosować. Zamiast 1 lutego, wejdzie ona w życie 1 marca.

Jak podawał pod koniec ubiegłego roku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, podwyżki były konieczne, ponieważ w tym roku gospodarka odpadami będzie kosztowała miasto 925 milionów złotych.

Nowe stawki za odbiór odpadów

Zgodnie z nowymi przepisami zarówno dla zabudowań wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych będzie obowiązywał ryczałt. Opłata dla gospodarstwa domowego w wielolokalowym budynku mieszkalnym wyniesie 65 złotych, a w budynku jednorodzinnym - 94 złote.

Ratusz proponował najpierw opłatę za metr kwadratowy. Poprawkę w tej sprawie przyjęli radni z komisji rozwoju gospodarczego i cyfryzacji. 

Nieruchomości rekreacyjno-wypoczynkowe będą objęte ryczałtową opłatą roczną - 169,3 złotego.

Dla zabudowań mieszanych (np. kamienica z salonem handlowym) ratusz zaproponował takie samo rozwiązanie jak dla zabudowań wielorodzinnych. Dla części niemieszkalnej, w której prowadzona jest działalność, będzie obowiązywała stawka 1,35 zł za metr kwadratowy. W związku z przyjętą wcześniej poprawką radni uchwalili te zmiany w osobnym projekcie. 

W przypadku obiektów gospodarczych - nieruchomości niemieszkalnych - opłaty są ponoszone za pojemniki i worki - kwoty zależą od ich pojemności.

 

Źródło: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-podwyzki-za-wywoz-smieci-opoznione-3027511

 

 

Zest
Firma godna zaufania

„Łatwiej odbudować zburzone miasto niż odbudować zaufanie” (cyt. Karol Bunsch) Dlatego, w naszej pracy, tak istotnym jest budowanie właściwych relacji z mieszkańcami obsługiwanych nieruchomości. Mamy świadomość, że nieruchomości to nie tylko budynki i grunty to także a może przede wszystkim ludzie, i że to na ich zadowolenie i zaufanie codziennie pracujemy. Uważamy, że kluczem do osiągnięcia tego celu jest najwyższa jakość świadczonych usług oraz dążenie do wypracowania własnego, charakterystycznego stylu zarządzania, którego rezultatem ma być pełne zaspokojenie ich potrzeb i oczekiwań w zakresie funkcjonowania Wspólnoty.

W naszych działaniach koncentrujemy się na:

  • zapewnieniu bezpieczeństwa zaówno ludzi jak i powierzonych nam nieruchomości;
  • przygotowaniu indywidualnych planów finansowych dla Wspólnot w oparciu o gruntowną analizę przychodów i ponoszonych kosztów;
  • pozyskiwaniu alternatywnych zewnętrznych źródeł finansowania zarówno w aspekcie całokształtu potrzeb jak i konkretnych celów;
  • dynamicznym podejmowaniu całego spektrum działań, których rezultatem na być utrzymanie lub podnoszenie wartości nieruchomości;
  • poszukiwaniu alternatywnych i niestandardowych rozwiązań;
  • orientacji na Klienta oraz budowaniu wzajemnych pozytywnych relacji;

Codzienna praca na rzecz mieszkańców i ich nieruchomości w połączeniu z profesjonalizmem i zaangażowaniem ludzi ją wykonujących dała Spółce ZEST bezcenny kapitał jakim jest zaufanie naszych Klientów.

D l a c z e g o   m y ?
Sprawdź
wersja na komputer